Logo
Wydrukuj tę stronę

Słodka sobota i niedziela dla Gosi

Słodka sobota i niedziela dla Gosi

Miniony weekend w Gminie Łeka Oaptowska  upłynął pod hasłem wspaniałej akcji ,,Słodka sobota i niedziela dla Gosi "❤️❤️❤️

34 - letnia mieszkanka Opatowa walczy z okrutnym przeciwnikiem, jakim jest glejak. Miesięczny koszt leczenia to 25 tys. zł. Mieszkańcy, aby pomóc Małgosi w walce z chorobą, zorganizowali kiermasz/sprzedaż ciast.

W sobotę przy sklepach na terenie gminy sprzedawano ciasta. Inicjatorami byli Rodzice ze Żłobka i Zespołu Szkół w Łęce Opatowskiej, do akcji dołączyły panie z KGW w Łęce Opatowskiej, które zorganizowały sprzedaż krokietów pod wcześniejsze zamówienia. Również piękny gest wsparcia okazał ksiądz proboszcz z Parafii w Łęce Opatowskiej, który przekazał niedzielną inwestycyjną składkę na poczet leczenia Małgosi.

W niedzielę w parafiach Opatów oraz w Siemianicach po każdej mszy św. można było zakupić wypieki i tym samym dorzucić swoją "cegiełkę" na szczytny cel.

Mieszkańcy naszej gminy bardzo zaangażowali się w całą weekendową akcję: upieczono prawie 400 blaszek najróżniejszych ciast, ciasteczek, rogalików, babeczki i deserków. Można było również zakupić bon na upieczenie tortu, który ufundowała jedna z mieszkanek naszej gminy. Bon został "od ręki sprzedany" . Na stoiskach w Opatowie oprócz ciast można było również nabyć smakowite figurki z piernika i ręcznie wyszywany obraz.

Wielkie uznanie i szacunek dla wszystkich, którzy w najdrobniejszy sposób przyczynili się do zorganizowania tej charytatywnej akcji. Po raz kolejny pokazaliście wielkie serca i że zawsze można na Was liczyć. Dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności oraz ludzkiej solidarności❤️❤️❤️❤️

Podczas dwudniowych akcji udało się zebrać dokładnie 45 950,35 zł . Cały dochód będzie przeznaczony na leczenie Gosi.
Łęka Opatowska (sprzedaż ciast: 8 784,85 zł + sprzedaż krokietów: 2 161,00 zł ) = 10 945,85 zł
Łęka Opatowska - składki ze mszy 7 788,00 zł
Parafia Opatów ( Biadaszki: 1 485,00 zł, Opatów 19 900,00 zł) = 21 385,00 zł
Parafia Siemianice ( Raków 2 227,50 zł; Siemianice 3 604,00 zł ) = 5 831,50 zł

Gmina Łęka Opatowska - wszelkie prawa do treści zastrzeżone | Polityka prywatności strony
Administrator serwisu: Przemysław Mrózek