Logo
Wydrukuj tę stronę

XLI Edycja Wojewódzkich Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

XLI Edycja Wojewódzkich Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

 W dniu 14 kwietnia 2018 r. w Borku Wielkopolskim odbyła się XLI Edycja Wojewódzkich Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W tegorocznych eliminacjach wzięli udział finaliści eliminacji powiatowych z 31 powiatów Wielkopolski w sumie 92 osoby. Powiat Kępiński reprezentowały: Sonia Pawlak zam. Myjomice /szkoły podstawowe/, Martyna Jerczyńska zam. Trzebień /gimnazjum/, Ewa Baranowska zam. Łęka Opatowska /szkoły ponadgimnazjalne/.

Eliminacje składały się z dwóch części: testu pisemnego i finału ustnego, do którego kwalifikowane było po pięć osób w każdej z trzech grup wiekowych. W wyniku przeprowadzonych eliminacji wyłoniono następujących zwycięzców poszczególnych grup wiekowych. Reprezentantki naszego powiatu uplasowały się na wysokich miejscach.  III miejsce w grupie I zajęła Sonia Pawlak, V miejsce w grupie II Martyna Jerczyńska, VI miejsce w grupie III Ewa Baranowska.

Po zmaganiach konkursowych uczestnicy wraz z opiekunami złożyli wiązanki przed tablicą i na grobie Powstańców Wielkopolskich w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Borku Wielkopolskim na Zdzieżu, włączając się w obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości oraz Powstania Wielkopolskiego.

Opiekunami uczestników byli z ramienia Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kępnie Prezydium dh Jerzy Flaczyk i Komendant Gminny z Łęki Opatowskiej dh Paweł Taras. Składamy serdeczne gratulacje finalistkom eliminacji wojewódzkich. Dziękujemy Wójtowi Gminy Łęka Opatowska, Radzie Gminy Łęka Opatowska, Zarządowi Powiatowemu w Kępnie oraz  Zarządowi Oddziału Gminnego w Łęce Opatowskiej  za pomoc i wsparcie finansowe.

Pełni wrażeń i radości z zajętych miejsc w godzinach wieczornych wróciliśmy do domu.

                                                                                                         

                                                                                                                                        dh Jerzy Flaczyk

                                                                                                         

Gmina Łęka Opatowska - wszelkie prawa do treści zastrzeżone | Polityka prywatności strony
Administrator serwisu: Przemysław Mrózek