Logo
Wydrukuj tę stronę

Najmłodsi recytowali wiersze w pięknych wnętrzach Rządcówki w Łęce Opatowskiej

Najmłodsi recytowali wiersze w pięknych wnętrzach Rządcówki w Łęce Opatowskiej

W Szkole Podstawowej w Łęce Opatowskiej odbył się  II Powiatowy Konkurs Recytatorski. W tym roku pod hasłem „Zwierzęta bohaterami wierszy dla dzieci”.

Tematyka konkursu okazała się strzałem w dziesiątkę i świadczy o tym, że zainteresowania literackie tych najmłodszych oraz ich zdolności interpretacyjne mogą zadziwić niejednego ze świata dorosłych. Pozornie łatwa i lekka w odbiorze, często humorystyczna, poezja dla najmłodszych, gdzie bohaterem jest kotek, kwoka, hipopotam czy słoń, może ujawnić prawdziwe talenty recytatorskie. I tak się też stało w Łęce Opatowskiej, gdzie jury musiało ocenić nie tylko poprawność recytacji, ale przede wszystkim zmierzyło się z ogromną ekspresją i zaangażowaniem uczuciowym najmłodszych recytujących. Organizatorkami konkursu były panie G. Kluczyńska i L. Jeziorna. Na  wszystkich uczestników czekały nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Łęka Opatowska Adama Kopisa, który wraz z dyrektor szkoły Anną Bajor dokonał otwarcia i przywitania szanownych uczestników wraz z opiekunami. W konkursie udział wzięło 24 uczniów klas 1-3 z  13 szkół powiatu kępińskiego.Małych artystów z uwagą słuchała komisja powołana przez organizatora w składzie: Joanna Kaczorowska, Małgorzata Piotrowska i Irena Sadek. Spośród wszystkich uczestników  jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Aleksandra Buczkowska  SP nr 3 Kępno

II miejsce – Kacper Kubica SP nr 1 Kępno

III miejsce - Dagmara Stanikowska SP Łęka  Opatowska

Przyznało również wyróżnienia dla: Adriana Biedy - SP Grębanin, Amelii Klajn - SP Rychtal, Eleny Kosik- SP Mikorzyn, Antoniny Nędzy – SP Hanulin, Weroniki Topoły – SP Drożki.                                                      

Wszyscy recytatorzy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, które wręczył Adam Kopis Wójt Gminy Łęka Opatowska.

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Tym, którym się nie powiodło życzymy sukcesów w konkursie przyszłorocznym, a opiekunom dziękujemy za rzetelne przygotowanie małych artystów. Po występach   goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek ufundowany przez sklepik szkolny.

L.J.

Gmina Łęka Opatowska - wszelkie prawa do treści zastrzeżone | Polityka prywatności strony
Administrator serwisu: Przemysław Mrózek