Podpisano umowę w ramach XV edycji konkursu Pięknieje Wielkopolska Wieś
W dniu 15 lipca 2025 roku Gmina Łęka Opatowska podpisała umowę na realizację zadania pn. „Modernizacja i rozbudowa placu zabaw w Kuźnicy Słupskiej” w ramach XV edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Kwota dofinansowania wynosi 70 000,00 zł. Stosowną umowę podpisali Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz Pełniący Funkcję Wójta Gminy Łęka Opatowska Tomasz Jerczyński, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Emilii Panek. Podpisanie umowy miało miejsce w Kępińskiej Synagodze.
Projekt zakłada modernizację oraz rozbudowę placu zabaw w Kuźnicy Słupskiej, co przyczyni się do poprawy jakości infrastruktury rekreacyjnej w gminie. Nowe, bezpieczne i atrakcyjne urządzenia zabawowe będą dostępne dla dzieci i mieszkańców, wspierając integrację lokalnej społeczności. Konkurs „Pięknieje Wielkopolska Wieś” wspiera gminy w realizacji inwestycji infrastrukturalnych, które poprawiają standard życia mieszkańców. Dofinansowanie pozwoli Gminie Łęka Opatowska na dalszy rozwój przestrzeni publicznej.

